Gotowe kanały samochodowe: Kanał długi - Kanały samochodowe oferta

Miernik grubości lakieru - Jaki wybrać ?

Wybór samochodów na rynku nowym i używanym jest ogromny, dlatego tak dużo ludzi ma problem z wyborem nowego auta.
Zadaj pytanie jaki samochód kupić, napisz:
* jaki masz budżet
* czego oczekujesz od pojazdu
Doradzimy najlepiej jak potrafimy.

Miernik grubości lakieru - Jaki wybrać ?

Postprzez MarcusXL » 23 paź 2013, o 13:19

Witajcie,

planuję zakup drugiego samochodu i tym razem będę chciał we własnym zakresie sprawdzać lakieru - przy Fieście jeździłem z każdym autem do lakiernika, on mierzył lakier i mówił czy brać.
Niestety po 4 autach, gdzie za każdy pomiar płaciłem 25 zł wyszło już 100 zł - oczywiście nie porownywalnie mniej niż jakbym się nadział na auto powypadkowe, jednak teraz stwierdziłem, że po co mam się zdawać na lakiernika któremu jeszcze trzeba płacić, skoro mogę sam kupić miernik lakieru i zmierzyć grubość lakieru na ilu autach mi pasuje.

Teraz potrzebuję Waszą opinię przy wyborze producenta miernika lakieru.

Z góry odrzucam te najtańsze i magenzowe - wiadomo słabo zmierzą, a ja się nie chcę denerwować.
Szukam czujnika lakieru w cenie 200-350 zł ( kupuję go z ojcem więc cena będzie na pół a na pewno cała rodzina będzie z niego korzystać :) )

W grę chyba wchodzą dwie firmy: Prodig Tech i Bluetechnology.

Czytałem już wiele opinii, dlatego na razie skłaniam się bardziej w stronę Prodig tech, a dokładniej tego modelu:
http://www.miernikgruboscilakieru.pl/miernik-gl-3
Przede wszystkim dlatego, że cenowo nie jest drogi, ma sondę w takim wężu, przez co zmierzę lakier praktycznie wszędzie i powinno się go łatwo obsługiwać.

Jeszcze jest ten: http://www.miernikgruboscilakieru.pl/miernik-gl-8, trochę droższy inny wyświetlacz, ale również ma sondę. Więcej różnic nie widzę, więc pewnie wybór padni na GL 3.

A Wy macie mierniki lakieru ? Jakiej firmy ? Po zakupie, chętnie pokażę ludziom z Bielska i okolicy jak się na nim pracuje :)
Jestem szczęśliwym posiadaczem Forda Fiesty MK6 1.3 2007 rocznik, jeśli macie jakieś pytanie co do tego modelu, gorąco zachęcam do kontaktu.
MarcusXL

Marka twojego samochodu:: Ford Fiesta

Re: Miernik grubości lakieru - Jaki wybrać ?

Postprzez Izy123 » 23 paź 2013, o 17:36

A do czego ten miernik ,przecież kupujesz nie nowy samochód i wiadomo ,że coś mogło się dziać a nawet bym był podejrzliwy jeżeli nie.Sprawdź po kolorze- odcieniach,oczkach w lakierze , napyleniu "sreberka " w metaliku .
Izy123

Marka twojego samochodu:: Jeszcze nie mam

Postprzez MarcusXL » 29 paź 2013, o 07:44

Nie chce mi się tak wysilać, żeby sprawdzać wszystkie parametry i to metodą "na oko" zwłaszcza, że nie jestem w tej dziedzinie osobą doświadczoną :)

Wygodniej jest mi wziąć miernik i sprawdzić chociaż ile i gdzie jest szpachla. Wierzę, że to pomoże odrzucić buble z miejsca.

Zdecydowałem się na najtańszą wersję, tak jak pisałem wyżej celem sprawdzenia ile tej szpachli leży na aucie, wybór padł na miernik lakieru gl-1 maxi, poużywam go trochę i na pewno podzielę się spostrzeżeniami.
Jestem szczęśliwym posiadaczem Forda Fiesty MK6 1.3 2007 rocznik, jeśli macie jakieś pytanie co do tego modelu, gorąco zachęcam do kontaktu.
MarcusXL

Marka twojego samochodu:: Ford Fiesta

Postprzez LizaS » 29 paź 2013, o 11:41

Moim zdaniem warto kupić miernik, oko bywa zawodne, a miernika nie oszukasz. Ja mam tester tego samego producenta, ale kupowałem tutaj: http://www.tester-grubosci-lakieru.pl/m ... przewodzie
Szczerze polecam, bo na rynku samochodów używanych łatwo natknąć się na oszusta - miernik pozwoli szybko zweryfikować historię pojazdu.
LizaS

Powrót do Jaki samochód kupić?